+48 692 217 882 kontakt@medykwdomu.com Pn - Nd: 7.00 - 19.00

Fizjoterapia w geriatrii to specjalistyczna forma terapii, która koncentruje się na rehabilitacji związanej z problemami procesu starzenia się. Celem fizjoterapii w geriatrii jest poprawa jakości życia starszych osób poprzez zwiększenie sprawności fizycznej, niezależności funkcjonalnej oraz zapobieganie utracie zdolności funkcjonowania.

Terapia fizjoterapeutyczna w geriatrii może obejmować różnorodne techniki, takie jak ćwiczenia wzmacniające i rozciągające, terapia manualna, trening równowagi i koordynacji, techniki oddychania oraz edukację pacjenta w zakresie samoopieki i profilaktyki urazów. Fizjoterapeuci pracują nad poprawą funkcjonalności pacjenta poprzez zwiększenie zakresu ruchu, siły mięśniowej, równowagi i koordynacji ruchowej, co przyczynia się do poprawy zdolności wykonywania codziennych czynności życia oraz zapobiegania upadkom i kontuzjom.

Dzięki indywidualnemu podejściu i dostosowaniu terapii do potrzeb i możliwości starszych pacjentów, fizjoterapia w geriatrii ma na celu poprawę jakości życia poprzez utrzymanie lub poprawę funkcji fizycznych, zachowanie niezależności oraz zapewnienie pacjentom aktywnego i zdrowego starzenia się.