+48 692 217 882 kontakt@medykwdomu.com Pn - Nd: 7.00 - 19.00

Spastyczność jest stanem, w którym mięśnie stają się nadmiernie napięte i sztywne z powodu uszkodzenia układu nerwowego, często występującego w wyniku urazu rdzenia kręgowego, udaru mózgu, stwardnienia rozsianego lub innych schorzeń neurologicznych.

Celem fizjoterapii w spastyczności jest złagodzenie napięcia mięśniowego, poprawa zakresu ruchu, zwiększenie siły mięśniowej oraz poprawa funkcji motorycznych i równowagi. Terapia może obejmować różnorodne techniki, takie jak ćwiczenia rozciągające i wzmacniające, techniki relaksacyjne, terapia manualna, stymulacja nerwów, hydroterapia oraz techniki oddechowe. Fizjoterapeuci często pracują także nad poprawą funkcjonalności pacjenta poprzez trening umiejętności codziennych i terapię zajęciową.

Poprzez kompleksowe podejście i indywidualne dostosowanie terapii do potrzeb pacjenta, fizjoterapia w spastyczności ma na celu poprawę jakości życia poprzez zmniejszenie dolegliwości bólowych, poprawę funkcji ruchowych oraz zwiększenie niezależności i samodzielności.