+48 692 217 882 kontakt@medykwdomu.com Pn - Nd: 7.00 - 19.00

Trening medyczny to specjalistyczny program ćwiczeń, który jest dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta w celu poprawy zdrowia fizycznego, funkcji ciała lub wsparcia procesu rehabilitacji. Obejmuje on różnorodne formy aktywności fizycznej, skupiając się na bezpieczeństwie i efektywności, z uwzględnieniem stanu zdrowia oraz ewentualnych ograniczeń pacjenta.

Program jest elastyczny i dostosowuje się do zmian w stanie zdrowia pacjenta, umożliwiając dostosowanie intensywności i rodzaju ćwiczeń.

Obejmuje różnorodne formy aktywności, takie jak: aerobik, trening siłowy, ćwiczenia stabilizacyjne czy stretching.

Trening powinien być wzbogacony o edukację dotyczącą zdrowego stylu życia, prawidłowej techniki wykonywania ćwiczeń oraz zasad bezpieczeństwa.

 

Zastosowanie Treningu Medycznego:

Rehabilitacja pooperacyjna: Pomoc w powrocie do pełnej sprawności po operacjach ortopedycznych czy innych procedurach chirurgicznych.

Leczenie chorób przewlekłych: Wsparcie w zarządzaniu chorobami, takimi jak cukrzyca, choroby serca czy schorzenia układu oddechowego.

Zarządzanie bólem:

Redukcja bólu poprzez odpowiednio dostosowane ćwiczenia i techniki fizjoterapeutyczne.

Poprawa ogólnej sprawności fizycznej: Trening medyczny może być stosowany do poprawy kondycji fizycznej, zwiększenia siły i gibkości.

Trening medyczny jest skierowany na poprawę zdrowia ogólnego i jakości życia poprzez bezpieczną, skoordynowaną aktywność fizyczną dostosowaną do indywidualnych potrzeb i stanu zdrowia pacjenta.